Programación 2018

Sábado 13 de Outubro 2018

13.00h Boca de Cao. “Toque de caixa”. Ruada: AlamedaPraza Toural-Praza Praterías-Praza Mazarelos
17.00h Titiritainas. “El alguacil Buñuelo”. Teatro Principal
18.00h Xarop Teatre. “For+”. Fundación SGAE – Especial bebés
18.00h
Boca de Cao. “Alforria”. Praza Toural
20.30h Tres Tigres-Chachakün-Títeres Cachirulo. “Viaje a un país de…”. Teatro Principal

Domingo 14 de Outubro 2018

12.30h Xarop Teatre. “El Pirata Barba”. Fundación SGAE
14.00h
Boca de Cao. “Alforria”. Praza Toural
17.00h
Tres Tigres-Chachakün-Títeres Cachirulo. “Viaje a un país de…”. Teatro Principal
20.30h La Pareja. “Rapsodia de lujuria y cuernos”. Teatro Principal

Luns 15 de Outubro 2018

10.00h Tres Tigres-Chachakün-Títeres Cachirulo. “Viaje a un país de…”. Teatro Principal (función escolar)
10.30h
Xarop Teatre. “El Pirata Barba”. Fundación SGAE (función escolar)
11.00h
Sobrevento. “Mi Jardín”. CSC Santa Marta (función escolar)
17.00h
Sobrevento. “Mi Jardín”. CSC Santa Marta (especial bebés)
12.00h
Tres Tigres-Chachakün-Títeres Cachirulo. “Viaje a un país de…”. Teatro Principal (función escolar)

Martes 16 de Outubro 2018

10.30h Títeres Brincadeira. “Orellas de Trapo”. Fundación SGAE (función escolar)
11.00h
Luis Vallecillo. “Cantamos?”. CSC Santa Marta (función escolar)
11.30h Tres Tigres Teatro. “La Caperucita”. Teatro Principal (función escolar)
18.30h Luis Vallecillo. “Cantamos?”. CSC Santa Marta
18.30h
Ulularia Teatro. “En una canasta”. CSC A Trisca

Mércores 17 de Outubro 2018

10.30h Ulularia Teatro. “En una canasta”. Fundación SGAE (función escolar)
11.30h PTV-Clowns. “DerreTimos”. Teatro Principal (función escolar)
13.00h
Mesa Redonda Premios Barriga Verde y publicaciones especializadas en títeres. Teatro Principal (Ambigú)
18.30h Chachakün. “Un secreto increíble”. CSC O Ensanche
19.30h PTV-Clowns. “DerreTimos”. Teatro Principal
22.00h
Sobrevento. “Benedito no pilao”. Embora Bar Musical

Xoves 18 de Outubro 2018

11.30h Mazzù Teatro. “Home”. Teatro Principal (función escolar)
18.30h Títeres Cachirulo “As Xeneralas da Ulla”. Praza Toural
18.30h
Teatro de Medianoche. “¿Quién soy?”. CSC de Fontiñas
18.30h La Pareja. “Los tres cabellos de oro de Don Gruñón”. Carpa da Alameda
19.30h
Teatro Arbolé. “Títeres de Cachiporra”. Carpa da Alameda
20.30h
Mazzù Teatro. “Home”. Teatro Principal

Venres 19 de Outubro 2018

10.30h Mano y Contramano. “El oso que no lo era”. Fundación SGAE (función escolar)
11.30h Os Monicreques de Kukas. “Réquiem por un monicreque”. Teatro Principal (función escolar)
De 17.00 a 20.00 h
Obradoiro El Trastero de Lula. “Marioneta de dedo Pinocho con madeira e material de refugallo”. Praza Toural
18.00h
Tres Tigres Teatro. “La Caperucita”. Carpa da Alameda
18.30h Titiritainas. “El alguacil Buñuelo”. CSC de Vite
19.30h Sobrevento. “Benedito no pilao”. Carpa da Alameda
20.30h Os Monicreques de Kukas. “Réquiem por un monicreque”. Teatro Principal

Sábado 20 de Outubro 2018

De 11.00 a 14.00 h e de 17.00 a 20.00 h Obradoiro El Trastero de Lula. “Marioneta de dedo Pinocho con madeira e material de refugallo”. Praza Toural
12.30h
Teatro Arbolé. “Títeres de Cachiporra”. CSC de Conxo
13.00h
Art-Monium. “Dragonada”. Ruada: Alameda-Praza de Abastos
13.30h
Arlequín y los juglares. “El árbol de sombreros”. Carpa da Alameda
14.00h
Nino & Mambrú. “Limpiabotas”. Praza Roxa
17.00h
Chachakün. “Un secreto increíble”. Carpa da Alameda
17.00h
Art-Monium. “Dragonada”. Ruada: Praza Roxa-Alameda
18.00h Panta Rhei. “Noa ¡¡¡Uy uy uy!!!”. Fundación SGAE
18.30h Nino & Mambrú. “Limpiabotas”. Praza Toural
19.00h
Art-Monium. “Dragonada”. Ruada: Praza Toural- Praza Praterías
19.00h
Teatro Arbolé. “Títeres de Cachiporra”. Carpa da Alameda
20.30h
Fantoches Baj. “Auga que non vas beber”.Carpa da Alameda

Domingo 21 de Outubro 2018

De 11.00 a 14.00 h e de 17.00 a 20.00 h Obradoiro El Trastero de Lula. “Marioneta de dedo Pinocho con madeira e material de refugallo”. Praza Toural
12.30h
Ulularia Teatro. “En una canasta”. Fundación SGAE
12.30h
Xarop Teatre. “El Pirata Barba”. CSC do Castiñeiriño
13.00h
Panta Rhei. “Astokillo”. Ruada: Praza Roxa-Alameda
13.30h
Nino & Mambrú. “Limpiabotas”. Praza Praterías
14.00h
Sobrevento. “Benedito no pilao”.Carpa da Alameda
17.00h
Tres Tigres Teatro. “De oficio… ¡serenateros!”. Carpa da Alameda
18.00h
Panta Rhei. “Astokillo”. Ruada: Alameda-Salón Teatro
18.30h Mano y Contramano “El oso que no lo era”. Salón Teatro
19.00h
Teatro Arbolé. “Títeres de Cachiporra”. Carpa da Alameda


En caso de choiva, as actividades de rúa en Praza Toural, Praza Roxa, Praza Praterías e ruadas suspenderanse.